Príprava na rok 2024…

Koniec roka nám prináša príležitosť nielen tešiť sa na nový rok a sústrediť sa na to, čím ho chceme naplniť, ale aj zamyslieť sa a vnútorne zrekapitulovať ten, ktorý odchádza. Začal nám nový rok, rok 2024, poďme sa teda pozrieť a zhodnotiť rok predchádzajúci:
– zámerom reflexie roku 2023 je poučiť sa z vlastných úspechov, aby ste na nich mohli stavať v budúcom roku. Môžete sa sústrediť na svoj osobný alebo profesionálny život, alebo na konkrétnu oblasť, ktorá mala a bude pre vás zmysluplná v roku 2024.

Hľadajte v sebe odpovede na tieto otázky:

#Aké nové veci ste objavili, čo sa vám páčilo? Čo vás najviac inšpirovalo? Môže to byť nová kniha, aplikácia alebo dokonca len citát. Čo priniesol do vášho života/práce a ako ho môžete využiť v roku 2024? 

#Na aký úspech z roku 2023 ste najviac hrdý? Pokúste sa spomenúť si na ročné obdobia. Čo ste dosiahli na jar, v lete, na jeseň? Stačí nasledovať svoju intuíciu a nehľadať dokonalú odpoveď. Zámer je odrazom, ktorý sa vám páči, nie takým, ktorý vás trápi.

#Aký je nový zvyk, postup, rutina, ktorú ste si tento rok vytvorili? Ako to zlepšilo vašu efektivitu doma alebo v práci? Stačí len maličkosť, ako ísť si pred prácou zabehať.

#A malá výzva – Čomu ste čelili tento rok namiesto toho, aby ste sa tomu vyhli? Zvládli ste ťažký rozhovor, pustili ste sa do dlho odkladanej úlohy. Akú výzvu ste zvládli?

#Aký vzťah vás tento rok prekvapil najpozitívnejšie? Neváhajte sa zamerať na jednu konkrétnu udalosť / akciu od kolegov alebo priateľov, ktorá sa vám najviac páčila. 

#A ešte jeden malý oriešok na rozlúsknutie – akého cieľa ste sa tento rok vzdali a ste radi, že ste to urobili, pretože to objektívne nebola vaša najvyššia priorita? 

Pokojne si teraz vydýchnite a neskôr sa vráťte k ďalším otázkam, aby ste si vyostrili myseľ. Takáto sebareflexia dá človeku zabrať. A kľudne následne pokračujte:

#V ktorých zručnostiach si tento rok viac veríte? 

#Čo by ste si chceli pamätať o 10-20 rokov? Aká je hlavná spomienka na tento rok?

#Ako ste zmenili názor na tento rok? Aké predsudky ste si tento rok uvedomili a začali ste ich prekonávať?

#Akú technológiu, postup, nové myšlienky ste tento rok začlenili do svojho života/práce, aby ste ho zlepšili? 

#Čo ste vyskúšali, čo nevyšlo, ale veľa ste sa z toho naučili? Čo vás tento rok bavilo ešte viac?

#V čom ste sa tento rok začali vnímať pozitívnejšie ako predtým?

Mini  sprievodca inšpirovaný Alice Boysovou, klinickou psychologičkou a autorkou kníh o sebarozvoji. 

Ak ste si prešli sami so sebou všetky otázky a na niektoré si neviete dať odpoveď, ozvite sa, na všetko viete odpoveď, len sa občas bojíte sami seba.

Napíšte mi, ako sa vám podarilo popasovať sa s odpoveďami na tieto otázky 🙂

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *