3 spôsoby ako udržať leto celý rok

Je tu polovica leta, jeho koniec sa blíži, ale prezradíme vám existuje niekoľko spôsobov, ako udržať letný stav mysle po celý rok.

So septembrom hneď za rohom sa nedá uniknúť smutnej realizácii, že leto sa chýli ku koncu.

Ale len preto, že sezóna sa končí, neznamená, že musíte opustiť tento „letný stav mysle“.

„Mala som také dobré leto a ťažko znášam pocit, aby to odišlo do zabudnutia,“ povedala kamarátka.  To si isto poviete viacerí, a preto sú tu tri techniky, aby ste si udržali leto po celý rok.

1. Buďte dieťa

V každom z nás je dieťa, ktoré kričí, aby vyšlo von a hralo sa. A letná sezóna ponúka perfektnú príležitosť pre tohto malého darebáka v nás, ktorý sa hádže do vĺn, je zmrzlinu na pláži.

Ale prečo nenechať tú malú verziu seba vychádzať častejšie?

Je dôležité preniknúť do svojho vnútorného dieťaťa nielen v lete, ale po celý rok. Premýšľanie o tom, aký ste mali  život ako dieťa, vám môže hovoriť o aktivitách, ktoré vás môžu urobiť šťastnými po celý rok.

Zastávame názor, že tieto spomienky vám môžu evokovať spôsob, akým ste sa hrali. A myslíme si, že je v tom prejav dospelosti.Ak dostanete napríklad veľké nutkanie plávať, prečo si neurobiť výlet do miestneho krytého bazéna? Koniec koncov, leto je o aktivitách, robte všetko preto, aby ste udržali aktivity v pohybe počas celého roka.

2. Držte sa letných pocitov

Melóny. Broskyne. Čerešne. Ľadovo studené  pivo. Veľkú časť leta tvoria pocity – rôzne chute a vône, ktoré idú ruka v ruke s teplom a slnkom. Skúste zmraziť niektoré broskyne a hodovanie na nich príde v zimný čas. Spomienka na leto sa však vynorí a vy sa budete nielen usmievať a spomínať, ale si aj na tomto lete pochutíte. 

„Toto leto som mala niekoľko broskýň, ktoré boli neskutočné,“ povedala kamarátka. A ja si myslím, prečo si nekúpiť celú kopu broskýň a zmraziť ich?Tým, že skryjete, cielene zmrazíte niektoré z vašich obľúbených pocitov a prinesiete si ich na neskôr, môžete prežiť znova tie príjemné pocity, ktoré máme tendenciu užívať si len niekoľko mesiacov v roku.

3. Vytvorte si privátny mix hudby

Každé dobré leto je tu dobrý soundtrack, zopár nových letných hitov. Skvelá letná hudba, na ktorú tancujete na terase pri mori kľudne doobeda s proseccom v ruke. Je to tak? 

Máme tu sezónu outdoorových hudobných festivalov a veľkých albumov – a dokonca skvelý čas na návrat k niektorým klasikám. Proste čas na lákavú hudbu, skvelé tóny, tanečné kreácie.

Tieto vaše mixy budete zbožnovať, a je tu toľko online hudobných služieb, ktoré vás povzbudia k tomu, aby ste si vytvorili playlist pre seba a nazvali ho LETO. A prečo si tam nedať všetky piesne, ktoré počúvate toto leto – piesne, ktoré vám pozdvihnú nielen náladu, ale i srdce a vyčaria vám neskutočnú atmosféru leta a široký úsmev na tvári. 

 

Užívajte si leto a skúste tieto tri tipy na vytvorenie si letnej nálady 365 dní v roku.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *