Ako objaviť svoje silné stránky?

Máte aspoň jednu neuveriteľnú silu, ktorá je vo vás. Ale môže ich byť oveľa viac.

Je však bežné, že ľudia prehliadajú svoje silné stránky, pretože im to príde bežné a prirodzené.

V skutočnosti mnohí ľudia nevedia, v čom sú dobrí a stáva sa to prekážkou ich DÔVERY a ich kariérnych rozhodnutí…

Nedovoľte, aby ste to boli i vy.

Predstavte si, o koľko silnejšie by ste sa cítili, keby ste boli schopní identifikovať svoje silné stránky.

Tu je 8 stratégií, ktoré môžete použiť na objavovanie svojich silných stránok a dozvedieť sa viac o sebe:

1. Identifikujte svoje úspechy.  

Spomeňte si na 2-3 prípady vo vašom živote, keď ste sa cítili úspešní. Môžu to byť veľké alebo malé zážitky. O každom z nich napíšte zápis do denníka.

2. Zamyslite sa. 

Napíšte si, kvôli čomu k vám prichádzajú vaši priatelia a rodina? Pozrite sa, aké témy a vzory si všimnete.

3. Požiadajte o spätnú väzbu.  

Vaši priatelia a rodina o vás vedia veľa vecí, ktoré o sebe neviete. Opýtajte sa ich, aké sú podľa nich vaše silné stránky? Opýtajte sa, v čom by ste mohli byť úspešní? Možno vám práve najbližší dajú impulz, ktorý by vás nikdy nenapadol.

4. Aké informácie hľadáte? 

Čo čítate? Čo hľadáte online? O čom najradšej rozprávate? O čom sa radi rozprávate so svojimi priateľmi? Existuje téma, ktorú vždy spomínate zakaždým, keď sa stretávate? Radi sa s priateľmi delíte o najnovšie vedecké novinky? Stále im hovoríte o svojom najnovšom objave? Aké problémy chcete vyriešiť?

5. Venujte pozornosť svojej energii.  

Existuje jeden prístup k životu, ktorý je postavený na viere, že vaša vášeň vás povedie k nájdeniu vášho talentu a účelu. Či už máte nepríjemné nutkanie naučiť sa interiérový dizajn alebo fascináciu sebazdokonaľovaním, milujete organizovanie večerných večierkov alebo chodenie na koncerty atď. Urobte si zoznam všetkých vecí, ktoré vás nadchnú. Využite svoje vzrušenie, aby ste sa dostali na vašu cestu, presne tam, kde potrebujete.

6. Rozhliadnite sa po svojom osobnom prostredí.

Prezrite si, čo máte a čo radi kupujete? Kde sa nachádzate pri nakupovaní? Ktoré značky alebo firmy vás inšpirujú? Urobte si zoznam značiek a spoločností, ktoré máte radi.

7. Snívajte.

Je bežné, že ľudia uviaznu v pasci myslenia, že potrebujú viac vzdelania, skúseností, času a zdrojov, aby mohli robiť to, čo naozaj chcú, takže začnú veriť, že nemôžu dosiahnuť svoje sny. Je tiež bežné mať pocit, že to, čo milujete, nie je prostriedkom na živobytie. To však jednoducho nie je pravda. Existuje mnoho ľudí, ktorí sa živia tým, že robia niečo, čo máte radi. Snívanie zvyšuje vašu kreativitu a zručnosti pri riešení problémov. Pomáha vám premýšľať mimo krabice a rozšíriť to, čo je možné. Ako vyzerá vaša ideálna kariéra?

8. Majte otvorenú myseľ. 

Väčšina z nás sa o sebe rozhodla už dávno. Možno to, v čom si hovoríte, že nie ste dobrí… Mohol by si byť dobrý? Buďte otvorení objavovaniu silných stránok, o ktorých ste nikdy nevedeli, že ich máte. Opýtajte sa sami seba, v čom som dobrý?

Venujte väčšiu pozornosť, keď sa vaše srdce rozsvieti, máte chvíľu radosti alebo stratíte pojem o čase (aj keď len jemný) a všimnite si, čo robíte. To je miesto, kde objavíte svoje kúzlo.

Pamätajte si, že odpovede máte v sebe.

Otázka sebareflexie:

1. Čo mi stojí v ceste vidieť moje silné stránky?

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *